Květen 2007

!!! soutěž o nej colorku !!!

8. května 2007 v 19:48 soutěže
cawky!!
Tak sem se rozhodla sem dát soutěž o nejlepčí collorizaci!
Musíte vycolorizovat alespoň 2 obrázky máte jich na výběr celkem dost 7. Soutěž začne až budou alespoň 3 soutěžící. O tom kdo vyhraje rozhodnou lidičky co budou chodit na tenhle blog. Výhercům vyrobim diplom, ikonku (teda jestli chcete =) můžu jí vyrobit ale nenutim vas aby ste si ji někam dávaly) a nějakej třpytivej nápis.
přihlášky mi pište do komentářů a napište mi tam:
1. přezdívku
2. váš blog teda jestli máte
3. a jak dlouho colorizujete alespoň zhruba (např: 1 rok,tejden,měsíc...)
Colorky mi posílejte na krissssa@seznam.cz . A tady máte ty obrázky:
Tady jeden co sem colorizovala já ae neni nic moc no:
Tak se snažte a posílejte!
A už tady mam colorky prvního soutěžícího sou fakt hezký tak posílejde dál aby už to mohlo začít =)
tak a tady sou naky colorky ktery uz ste mi poslali a az zacne hlasovani tak kazdymu pisnu na blog:
první soutěžící:
HANKA:
JANA:
KIKINIKIKI:
WELLNES BEAUTY:

Jaksi taksi

7. května 2007 v 21:44 Jaksi taksi
Ahoj!
Jestli máte rádi jaksi taksi tak si tady mužete přečíst jejich historii od roku 1992 až po současnost.
Je to sice pěkně dlouhý ale je to celkem sranda =)
1992 léto :: Radek a Aleš se potkávají v předmaturitním období na jednom z pražských gymplů. Společné akce, párty, koncerty - nutně musí následovat ten nejdebilnější nápad - založit vlastní kapelu. Nikdo neví proč, nikdo neví jak, ale kapela je na světě a název JAKSI TAKSI vzniká na zkoušce za všeobecného souhlasu. Radek kupuje za půjčené peníze nejlevnější kytaru na trhu včetně kytarového efektu s názvem KURWA ( opravdu se vybíralo podle vzhledu a ceny, ne podle zvuku a kvality ), Aleš kupuje bicí, u kterých se až později zjistí, co všechno jim chybí a že na ně v podstatě nejde hrát. Basu bere Batty - záhadný démon, který se ke kapele dostal skrz společný zájem o divadlo. Nakonec ještě přichází zpěvák - Tom. Za dva týdny zpěvák odchází. Zpěvu se chopí Radek a Batty. Je chuť něco dělat, ale schází zkušebna, aparatura a zkušenosti. Místo apartury slouží staré rádio a gramofon. Zkouší se jednou měsíčně, většinou na nějaké chatě. Nakonec kapela dostane nabídku zařídit si zkušebnu v dílně na svařování v areálu jednoho kulturního domu. Toto období moc společného s muzikou nemá, nehledě na to, že všichni jsou začátečníci a samouci, bez jakéhokoli hudebního vzdělání.
1992 podzim :: První koncert poblíž Prahy na koncertě nějaké zábavové kapely. Snad Brandýs nad Labem. Zahrála se jedna skladba a z druhé jenom polovina, protože Radek přetrhl dvě struny na kytaře, Aleš protrhl blánu na půjčeném rytmičáku a ( jak se zjistilo později ) zlikvidoval mikrofon u činelů. Schyluje se k bitce, ale místní osazenstvo se kapely zastává a tak vše končí pouhou slovní výměnou názorů. Ráno následuje snídaně u neznámých lidí a odjezd autobusem do Prahy.
1993 jaro :: Batty přechází na kytaru, přichází Peyrak na basu a Bharrata na saxofon. Nahrává se první demo ve zkušebně ZNC, které zůstává z důvodů lenosti nevydané. Později tyto nahrávky a další sesbírané nahrávky z koncertů vychází na CD TRZBK ( Trocha rachotu z Březského kutlochu ). V tomto období jsou hlavním zájmem kapely "sex a drogy", ale na rock&roll už času moc nezbývá a podle toho to taky vypadá. Nikdo nic neví, nikdo nic nedělá, nic nefunguje. O hudbě se spíše mluví, než aby se hrála.
1993 podzim :: Odchází Bharrata, který jediný uměl hrát na svůj nástroj. Radek i Aleš začínají studovat na VŠ, takže času na zkoušení je ještě méně a kapele hrozí konec dřív, než začala. Radkovi navíc přeskakuje v hlavě a bere do kapely svůj nový objev - klávesy Casio za 1200 Kč. Takže místo sóla na kytaru se objevují vyhrávky na klávesy, písničky jsou dlouhé 10 minut, sóla nekonečná - idioti.
1994 jaro :: Koná se poslední koncert před uzavřením legendárního klubu "Petynka", kde Radek a Aleš po konzumaci značného množství marihuany odehrají koncert společně s Battym. Radek soluje v každé skladbě 10 minut, mezitím si vždy odskočí zapogovat do publika, Aleš hraje jiné písně než zbytek kapely, Batty se sice diví, ale vzhledem k zásobě dobrého vína zachovává pohodu.
1994 léto :: Batty odjíždí na chalupu a už se nevrací. Kapela zůstává ve třech a bohužel většinou v hospodě.
1994 podzim :: Kapela vystupuje po necelých dvou letech existence na maturitním plese pražského gymnázia v Lucerně.
1995 zima :: Vzniká druhé demo "Málo krve". Studio bylo domluveno, aniž by se kdokoli staral o to, kdo to zaplatí, takže před koncem nahrávání se pozornost obrací na otázku financování. Dohodlo se, že si každý půjčí a část zaplatí. Stejně to vypadá i s množením nosičů, kterých bylo namnoženo asi 200 kusů, vše v duchu DIY, tedy pěkně doma na kazeťáku a jen pro nejbližší známé.
1996 jaro :: Píseň "Vojáci" z aktuálního dema získává první místo v hitparádě R1, načež je kapela pozvána do studia k prezentaci více skladeb a k rozhovoru. Odchází Peyrak, chce hrát jazz. Zůstávají zakládající členové Radek a Aleš a po hospodách hledají basáka.
1996 léto :: Přichází Rehák na basu a zpěvačka Veronika. Zkušebna je nedaleko Prahy, ve sklepě. V jednom rohu uhlí, v druhém plíseň a uprostřed kapela. Každých 10 minut vypadává elektřina. Super podmínky. Začínají první koncerty, ale na těch se spíš než hudbě kapela věnuje vlastní zábavě.1996 podzim :: Odchází Veronika a Rehák. Rehák z důvodu nedostatku času na chlast. Hledá se další basák.
1997 zima :: Basu bere Stressmaker. Kapela získává zkušebnu v Praze, v jeslích uprostřed sídliště. Začíná se s pravidelnějšími zkouškami, občasným cvičením na nástroj. Výsledkem je příprava materiálu na novou desku, na kterou se členové opět skládají ze svých osobních finančních zdrojů.
1997 jaro :: Vzniká první CD "Hysterčák". Kapela se zadlužuje, kde se dá. Začínají první problémy s distribucí kazet a CD, první časové komplikace kvůli školám ( všichni tři na VŠ ), Stressmaker navíc pracuje, takže když je zkouška, zbývá se jenom modlit zda dorazí všichni.
1997 podzim :: Kapela díky přibývajícím koncertům zažívá poněkud "divoké" období provázené občasnou demolicí okolí a několika ostřejšími konflikty s pořadateli i diváky. Jedinou starostí je provokovat všechny a všude. Vrcholem je soutěž začínajících kapel, která je ze strany JT pojata narozdíl od supervážných bigbeatových, metalových, crossoverových bandů zase osobitým způsobem. Do dotazníku kde jsou požadovány informace o kapele je napsáno stručně: Hovno, hovno, hovno. Polovina času pro vystoupení se na pódiu prokecá, v průběhu koncertu si Aleš odskakuje na WC a Radek se pouští do 5 minutové improvizace na jedné struně. Končí to menším fyzickým střetem s jedním z porotců s jasnou převahou zmiňovaného porotce ( byl v právu a z naší strany to byla debilita ). Výjimkou není svlíkání na pódiu, plivání na publikum atd, vše samozřejmě se značnou podporou alko tekutin a měkkých drog. ( Všem, kterým jsme se nestihli omluvit se tímto omlouváme, protože jsme někdy byli asi opravdu zlí ).
1998 léto :: Přichází Bžabža na basu. Toto období je asi zlomové, protože všichni začínají poctivě zkoušet a z kapely, která byla jenom zástěrkou pro večírky a mejdany, vzniká kapela regulérně fungující, zkoušející a hrající. Výsledkem je materiál k nově připravované desce.
1999 zima :: Vychází "Uvěř a zaplať", deska, se kterou jsou všichni z kapely spokojeni. Bohužel finanční problémy a nezaplacené dluhy z desky "Hysterčák" nedovolují vydání "Uvěř a zaplať" také na CD, takže pro tuto chvíli jenom kazety. Přichází "pozvánka" na vojnu na kterou Radek a Aleš reagují nástupem na civilní službu. Co se zdá být na první pohled nevýhodou, v pozdějším období se ukáže jako výhoda, protože čas strávený ( prospaný ) na civilce je využit k pravidelnému zkoušení a k intenzívnějšímu koncertování.
2000 léto :: Bžabža se odchází věnovat studiu na VŠ. Věčné problémy s baskytaristou se rozhodne radikálně řešit Radek Přechází z kytary na basu. Na kytaru přichází LaDeyf. Pouhých 6 měsíců po příchodu La Deyfa vzniká jedna z nejrychlejších desek v této republice z oblasti melodických kapel "Na běžícím pásu". Problémy s penězma se stále táhnou, takže opět pouze na kazetách. Ani jeden z titulů kapela záměrně neuvolní do oficiálních distribučních sítí, ani jeden z nich neprezentuje v oficiálních médiích. Radek a Aleš uzavírají svá studia na vysokých školách.
2001 jaro :: Přípravy na novou desku. Po předchozí Na běžícím pásu chtějí členové kapely nahrát něco klidnějšího, více optimističtějšího, ale musí to mít stále šťávu a jasný názor. V květnu vychází plod tohoto snažení, podle většiny nejpovedenější deska JT - "On-line". Jelikož jsou texty na této desce daleko přístupnější i lidem nepohybujícím se v punkovém hnutí, prezentuje se tato deska i v oficiálních médiích. Částečně se kompenzují finanční dluhy za předchozí desky, takže On-line vychází jak na kazetách tak i na CD, ale hlavně.
2001 podzim :: Finanční situace dovolí vydání předchozích titulů "Uvěř a zaplať" a "Na běžícím pásu" i na CD. Rovněž vychází na CD i nejstarší demáčové tituly "TRZBK" a "Málo krve". Jednou měsíčně se konají legendární koncerty na pražském Opatově. Ten poslední a nejlepší zároveň znamená konec této tradice, neboť kapacita sálu je třikrát překročena a asi 100 lidí se dovnitř vůbec nedostane. Majitel se pochopitelně bojí o bezpečnost klubu a lidí a další koncerty zakazuje.
2002 zima :: Odchází La Deyf a na kytaru přichází někdejší baskytarista kapely Bžabža.2002 :: Tento rok je ve znamení neustálého koncertování po celé ČR a SR, takže nezbývá čas na natočení nového materiálu. Na koncertech občas na kytaru vypomáhá i Martin. Stihnou se ale natočit za přispění kamarádů dva videoklipy. V závěru roku se pořizuje záznam z koncertu, který by měl v první polovině roku 2003 vyjít na CD a MC.2003 :: Začíná příprava na novou desku, která by měla být natočena v květnu 2003 a vyjít v září téhož roku.
2003 podzim :: Deska je hotova, kapela se domlouvá na spolupráci a na vydání deksy s vydavatelstvím BMG. Vychází v listopadu 2003 pod názvem "Všechno dobrý". K vidění je rovněž videoklip ke stejnojmenné písni, který je odvysílán ve vybraných pořadech . V hitparádě Medúza postoupil díky hlasování fans do tzv. Zlaté medúzy.
2004 jaro :: K nově vydané desce následuje řada koncertů po celých Čechách, zakončena účastí na nejvýznamnějších festivalech v republice jako např: Rock for people, Trutnov open air atp. Již začátkem léta bylo plánováno natáčení nové desky, ale kvůli častému koncertování a dalším aktivitám se posouvá na únor 2005. Deska pak vyjde na jaře nebo na podzim téhož roku.
2004 podzim :: Kapela pokračuje v řadě koncertů po Čechách a pomalu začíná připravovat materiál k nové desce. V tomto období s kapelou vystupuje hostující nezapomenutelný dvoumetrový kytarista s přezdívkou "Skíňa". V průběhu skládání nových písní kapela propouští Máru z postu kytaristy a rozpracovaný materiál dokončuje s novým kytaristou bývalé punkové kapely Měhrot a nyní novým přírůstkem kapely JT Carlosem. Časem se ke kapele připojuje i Carlosův spoluhráč z kapely Měhrot - Štěpán. Radek tak přechází na post kytaristy.2005 jaro :: V průběhu měsíce února je natáčena deska v pražském studiu Hostivař. Kapela na ní pracuje zatím nejdelší dobu ve své historii. Deska je hotova již na jaře, ale její vydání je plánováno až na podzim. Ještě v průběhu května je natočen videoklip k písni Ruce spojený, který úspěšně boduje v hitparádě TV Očko.
2005 léto :: Kapela léto roku 2005 věnuje hraní na letních festivalech a účastní se většiny významných letních festivalů ( Masters of rock, Benátská noc, Sázava fest a pod ) a připravuje vydání nového alba.
2005 podzim :: 1.9.2005 vychází dlouho očekávaná deska "Zachovejte paniku". Přináší mnoho novinek a zároveň je to nejdelší album v historii kapely. Skupina se v rámci vydání desky zapojuje do projektu Adopce na dálku a po období nesmlouvavé kritiky na všechny strany se tak snaží přispět i něčím pozitivním. S novým albem vychází singl "Škola", který je nasazen v podobě videoklipu do všech TV hitparád ( Meduza, T-music, Eso a pod ). Deska dokonce boduje v prodejní hitparádě IFPI na 11 místě, což je pro tento styl hudby velice neobvyklé. Od 1.9.2005 rovněž začíná úspěšné turné pod názvem Snowboardonline.cz Tour 2005, které čítá více než 40 koncertů po celé ČR. Součástí turné je rovněž účast na podzimním festivalu v rámci Sázava festu a předskokanství před německou kapelou Die Happy v rámci jejího světového turné v Praze a ve Zlíně.

moje ikonka

7. května 2007 v 15:58 ikonky
ahoojky!
Tak podle navodu na tomhle blogu: http://mishelie.blog.cz/0703/jak-vyrobit-klikaci-ikonku se mi konečně podařilo vyrobit klikaci ikonku moc sem tam toho sice neupravila jenom sem trochu zmenila barvu collorfullky a vložila tam adresu svyho blogu ale jinak je hezká ne? =)

Daniel Landa

7. května 2007 v 15:14 Daniel Landa
Daniel Landa se narodil 4.11.1968 v Praze. V roce 1990 se oženil s Mirjam Müller, která je původem z Německa. Spolu vychovávají dcery Anastázii (1998) a dvojčátka Roxanu a Rozálii (2003). V roce 1988 absolvoval na pražské konzervatoři obor hudebně-dramatický, avšak herectví se věnoval pouze příležitostně.
Jako herec účinkoval v českých filmech - Proč, Černí baroni,... a v německém seriálu "Alles ausser Mord" .

Nejpodstatnější částí Landovy osobnosti je jeho hudební tvorba. Kromě toho, že je Daniel Landa známým zpěvákem, tak si sám skládá hudbu, libreta a píše texty.
dan


Již v roce 1987 spolu s kamarádem Davidem Matáskem zakládá kapelu Orlík, kdy název převzali ze stejnojmenné vinárny Orlík. Kapela Orlík koncertovala především v dobách totality a sváděla boj s cenzurou komunistického režimu.
Hned po prvním oficiálním albu v roce 1990 a koncertě - se ocitl Orlík pod kritikou novinářů. A tak začala v mnoha případech zcela nesmyslná a nepodložená kritika z nejrůznějších stran. Mnoho fanoušků Orlíku nepochopilo obsah písní a tak nastartovali neodvratný konec kapely.
Druhé album pojmenoval Daniel "Orlík - Demise!" A to byl definitivní konec kapely Orlík.
Především pro Daniela Landu to byl začátek něčeho nového...

V roce 1992 se vydal na sólovou dráhu začínající deskou Valčík (1992) a pokračující rozsáhlou diskografií (1994) - Chcíply dobrý víly, (1997) - Pozdrav z fronty, (1998) - Smrtihlav, (1999) - Konec, (2000) - Best of LANDA, (2002) - 9mm argumentů. Dohromady obdržel dvanáct zlatých a pět platinových desek, v roce 2000 byl vyhlášen firmou EMI "nejúspěšnějším českým autorem za posledních deset let".

V roce 1996 napsal společně s manželkou Mirjam Müller-Landa scénář a hudbu k dirty muzikálu Krysař, který se hrál také v Německu, Rakousku a Slovensku. V roce 2002 se Krysař vrátil v obnovené premiéře označován jako "kultovní", ale již bez Dana Landy v roli Krysaře. Byl znovu nastudován, a to jak z hlediska režie a obsazení, tak kostýmů a scény. Přibyly nové postavy. Muzikál se hrál pouze ve 100 exkluzivních představeních v průběhu roku 2002 (premiéra nového nastudování byla 6.3.2002 a hrála se v divadle Kalich).

Daniel píše kromě písní také scénáře k filmům. Řada jich již je napsána, ale většinou zůstávají nenaplněné a pouze v Danově šuplíku. Výjimkou je scénář "Zvláštní schopnosti", který byl zfilmován.

Daniel Landa se ve svém životě, ale nezaměřuje jen na svou sólovou tvorbu, ale také se věnuje svým dalším zálibám (zpěv totiž považuje za svoji zálibu).

Od roku 1996 úspěšně jezdil autokros, a to na profesionální úrovni - 6.místo v Evropě. V roce 1998 ve spolupráci s týmem ProCa-PTE-Holoubek, se Dan dostal k testování trucků. Z testování se brzy vyvinula týmová dvojice (Koloc, Landa). V roce 1998 skončil šestý na ME v autokrosu a v roce 1999 byl vyhlášen mezi trucky nováčkem sezóny, v roce 2000 byl pátý v ME v truck racingu. V roce 2001 Dan opouští dráhu pilota trucků a usedá do vozu v soutěži rallye. V současné době jezdí rallye v kategorii N4.

V roce 2003 přepracoval Mozartovo Requiem do nové podoby "Rockquiem" (premiéra byla 3.8. 2003 v Obecním domě v Praze). Část výtěžku z tohoto projektu byla věnována Nadaci Malina, která byla založena v roce 2003 Danielem Landou a Romanem Krestou za účelem prevence v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Jejím cílem je předcházet krizovým situacím na našich silnicí.


citát

3. května 2007 v 19:56 ostatní citáty
teď sem si vzpoměla na krasnej citat tak ho sem hned píšu:
KRÁSA POMÍJÍ ALE BLBOST JE VĚČNÁ!!!

další colorky

3. května 2007 v 19:48 colorky
ahoooooooooojky!!
tak už tady mam zase další colorky.
Jo a chtěla sem vám říct jestli někdo z vás má na blogu soutěž o nej colorku tak ať mi to napíše do komíku mě to strašně baví tak se určo přihlásim=)
a začnu od tý ktérá se mi nejvíc líbí
tyhle 3 sou v různých soutěžích o nej colorky takže doufám že něco vyhraju =)
jo tahle je taky hezká
mňmka taky bych si dala..

návštěvnost

3. května 2007 v 19:29
TOPlist